Szybki i skuteczny antywirus

AVG 2014 w tle

AVG 2014 w tle

W internecie jest wiele testów programów antywirusowych, jednak często okazują się nie mieć odzwierciedlenia w praktyce – szczególnie w przypadku użytkowników domowych i małych firm.
Idealny taki program cechowałby się maksymalną skutecznością w ochronie komputera oraz minimalnym wykorzystaniem zasobów pamięci RAM i procesora. Mógłby być także bezpłatny.
Jak wiadomo idealnych programów nie ma, jednak biorąc pod uwagę powyższe kryteria – w tym możliwość bezpłatnego korzystania z oprogramowania przez osoby prywatne – najlepiej na rynku prezentują się:

AVG AntiVirus Free Edition,
avast! Free Antivirus,
Avira Free Antivirus.

W moim przypadku program AVG okazuje się najszybszy – w tle używa 2-5MB pamięci ram, podczas pobierania aktualizacji 5-10MB. Użycie procesora podczas pracy w tle jest znikome i niezauważalne, a podczas pobierania aktualizacji i skanowania nie przekracza 50% (konfiguracja sprzętowa: procesor Intel Core 2 Duo P8400 2,26GHz, RAM 2GB DDR2, HDD Hitachi 250GB 7200obr/min, system Windows 7 64bit).

AVG 2014 podczas aktualizowania

AVG 2014 podczas aktualizowania

W przypadku systemu XP do płynnego działania systemu AVG wystarczy 512MB RAM oraz procesor jednordzeniowy o częstotliwości około 1,8GHz. Podczas skanowania i pobierania aktualizacji zapotrzebowanie procesora jednak znacznie wzrasta, więc najlepiej wykonywać te czynności gdy inne programy są nieużywane.

Podczas instalacji programu AVG należy wybrać „instalację niestandardową” oraz odznaczyć instalację dodatkowego paska narzędzi oraz ustawienie nowej domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce internetowej. Zbędnym może okazać się również gadżet dla systemów Windows 7 i 8. Po instalacji można zwinąć pasek, który sugeruje zakup wersji płatnej programu.

Program AVG 2015 można pobrać z naszego działu DOWNLOAD.